FAQ

Zde naleznete odpovědi na několik základních otázek, které Vás  mohou napadnou a týkající se klimatizací Samsung a tepelných čerpadel Samsung.

Dále se zde dozvíte, jaké jsou obecné výhody tepelných čerpadel a klimatizací, a proč si nechat zařízení instalovat naší společností SUTHERM s.r.o.

Klimatizace

Proč klimatizační zařízení Samsung?

Společnost SAMSUNG je špičkový výrobce a inovátor. Produkty se vyznačují perfektním výkonem, vysokou kvalitou a spolehlivostí.

Proč instalaci klimatizace SAMSUNG od naší společnosti?

Jednoduše protože víme, co potřebujete. Ano, je to tak, a proto bezplatně provádíme prohlídku místa instalace, návrh, případně celý projekt. Nasloucháme Vašim potřebám a snažíme se najít to nejvýhodnější řešení s nejmenším zásahem do interiéru.

Jsem certifikovaný montážní specialista Samsung.

http://beta.sutherm.cz/content/files/37/instaler.png

Jak probíhá instalace klimatizace?

Montáž těchto zařízení vyžaduje značnou odbornost. Venkovní a vnitřní jednotky jsou propojeny měděným potrubím se speciální izolací, která se zakončují pertly či speciálním svařováním na pevno. Poté je třeba upravit množství chladiva dle vzdálenosti jednotek od sebe. Dál je třeba zajistit silové napájení a mezi jednotkami umístit komunikační kabel. Ve vnitřní jednotce klimatizace vzniká kondenzát, který je třeba odvést mimo budovu.

http://www.sutherm.cz/content/files/68/shutterstock_132180398.jpg

Náš tým certifikovaných specialistů Vám dokáže tuto odbornou montáž hravě zajistit.

Přesvědčte se zde ve fotogalerii našich referencí nebo navštivte náš profil na Google+

Tepelná čerpadla

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Pro naše klimatické pásmo je typ tepelného čerpadla vzduch-voda nejekonomičtější varianta, která se díky novým invertním kompresorům vyrovná systémům země-voda, voda-voda. Čerpadlo je rozděleno na venkovní jednotku a vnitřní jednotku tzv. hydrobox. Venkovní jednotka vlastně odebírá tepelnou energii okolnímu vzduchu a transportuje ji za pomocí teplonosného média vnitřní jednotce. Ta získanou energii předá otopné vodě. Jediné co musíme uhradit, je transport energie. Poměr energií, které do TČ musíme vložit a energií, kterou nám TČ vydá, se různí podle teploty okolního vzduchu a teploty, kterou požadujeme v otopném systému. Z našich zkušeností víme, že při dobrém návrhu otopného systému a tepelného čerpadla se průměrná hodnota vložené energie pohybuje okolo 25 %.

Systém s tepelným čerpadlem proto představuje účinné a ekologické řešení pro váš dům.

http://beta.sutherm.cz/content/images/69/368eec2ca6-big.png

Tepelná čerpadla Samsung EHS se řadí mezi nejúčinnější a zároveň nejtišší tepelná čerpadla vzduch-voda na světě. Samsung EHS používá velmi moderní a náročně řešenou regulaci řízení výkonu kompresoru a odmrazování, která má základ ve velkých klimatizacích Samsung DVMS. Samsung EHS disponuje mnoha vstupy a výstupy pro připojení externích zařízení a bohatými možnostmi nastavení.

Jak probíha instalace tepelného čerpadla Samsung?

Montáž tepelného čerpadla vyžaduje značnou odbornost a je třeba skloubit tři hlavní obory čiností. Chlaďařské, elektrikářské a instalatérské. Pro monoho montážních firem tímto jejich úloha končí, pro nás je to ale přeci jen trochu málo. V tento okamžik na základě získaných informací o místě instalace a našich zkušeností s používáním zařízení Vám tepelené čerpadlo nastavím na ideální provozní hodnoty tak, aby výkon a poměr ideálně vyhovoval Vašim požadavkům a zbytečně se neplýtvalo elektrickou energií. Veškeré námi nastavené hodnoty jsou zapsány do předávacího protokolu a také jsou uloženy v přenosné paměti tepelného čerpadla, která lze při přápadné poruše přesunout. Po dokončení montáže zkontroluje náš kontrolní technik pomocí našeho standartizovaného checklistu správnost celé montáže a nastavení.

Provoz tepelného čerpadla je dále on-line sledován měřičem elektrické energie energomonitorem, který slouží také jako analytický nástroj při nastavování parametrů a regulace tepelného čerpadla. Tímto způsobem je možné doregulovat funkcni systému při pravidelné servisní kontrole.

NABÍDKA NA MÍRU

Napište nám prosím, pomocí tohoto formuláře. Naši specialisté Vás budou kontaktovat pro vyhotovení nejlepší nabídky.

TECH. PARAMETRY

FAQ

OSOBNÍ ÚDAJE

Odeslat